Co nieco o HeLeonkach

HeLeonki.pl – blog z wierszami i bajkami dla dzieci, recenzjami książek i zabawek, a także… odrobinką prywaty – od czasu do czasu poruszamy ważne i ciekawe dla nas tematy. A więc pozwólcie Państwo, że się przedstawimy:

 

 

Daria – autorka bloga. Przede wszystkim mama Helenki i Leosia. Nieidealna, często za bardzo się spina, za to bardzo stara się wyluzować, w czym pomaga jej szydełkowanie. Szczęśliwa (i podobno upierdliwa) żona swego męża. Amatorsko pisze wiersze i opowiadania dla dzieci, a największą przyjemność sprawiają jej uśmiechnięte buziaki zasłuchanych pociech. Lubi bujać w obłokach (najlepiej pod kocykiem i z kubkiem parującej melisy). Olbrzymia zwolenniczka noszenia dzieci w chustach i miękkich nosidłach, czym chętnie zaraża innych.

 

 

HeLeonki,  a właściwie…

 

Hela – roczna ślicznotka, która wszystkich ustawia po kątach. Od dawna chuścioch, ale od pewnego czasu z wygodnictwa preferuje miękkie nosidła. Wózka nie toleruje wcale. I lepiej by nikt nie próbował przekonać jej do zmiany poglądów, bo biada mu, oj biada… Mamo- i cycoholik. Kocha książki, co okazuje poprzez intensywne podgryzanie okładek.

 

… i Leonek – czteroletni indywidualista. Uparty jak osioł, co sam uwielbia komunikować światu. Dumny przedszkolak. Miłośnik jedzenia, a już szczególnie słodyczy (co jest głównym powodem maminego biadolenia). Fan motoryzacji, przyszły maszynista. Do perfekcji opanował zalotne trzepotanie rzęsami.

 

Close